איגוד השחייה בישראל

Israel Swimming Association

המאסטרס במבט

בשנת 2006 איגוד השחייה אימץ את השחיינים המבוגרים והכניס אותם תחת המטרייה של איגוד השחייה בוועדת שנקראת וועדת המאסטרס. בוועדת המאסטרס יושבים שחייני מאסטרס פעילים שמטרתם היחידה היא לקדם את שחיית המאסטרס בישראל. וועדת המאסטרס מנהלת ישיבות פתוחות חודשיות אשר פתוחות לקהל הרחב תוך רצון לעודד התנדבות, תמיכה ועזרה בקידום ספורט שחיית המבוגרים בארץ.

וועדת המאסטרס הנוכחית התכנסה והחלה את עבודתה בחודש פברואר האחרון ומרכיבה את החברים:

ארי לימור- יושב ראש הוועדה, אורי סלע, דורית לימור, דבי ציטיז, עדינה פאוור, אייל שכנר, גיא שמואלי, ברק פישביין, נורבי לירון וטל שטריקר.

מטרות ועדת המאסטרס:

 1. לאפשר לכל שחיין בכל רמה, בגילאי 21 ומעלה, למצוא מסגרת שחייה מתאימה לו ולהמשיך לשחות כאורך חיים בריא עם דחיפה להשתתפות בפעילויות תחרותיות כגון אליפויות ישראל, תחרויות ליגה, משחי מים פתוחים וימי עיון.
 2. להפיק תחרויות ולעודד קיומם של מספר תחרויות לאורך כל השנה ברמה שוטפת על בסיס קבוע
 3. תוך עבודה ברורה תחת הדרישות של איגוד השחייה וחוק הספורט, יש לאפשר לכל שחיין הרשמה אינטרנטית נוחה הכוללת תשלום, הזנת משחים, ביטוח ובדיקה רפואית. כאשר המחשבה לאפשר לשחייני מסטרס להירשם לאיגוד השחייה בכל שעה שנוחה לו, לתחרויות ולכנסים כאשר אין הדבר מביא לחץ ועומס על משרדי איגוד השחייה.
 4. להגדיל את כמות שחייני המאסטרס התחרותיים בארץ  ל-1000 שחיינים עד סוף 2015 ול-5000 עד 2020 תוך דגש על יצירת תחרויות שמתאימות למסגרת שחיינים גדולה.
 5. לעודד הקמה של קבוצות חדשות לשחייני מאסטרס בכל הארץ תוך עבודה עם מועצות מקומיות, עיריות וועדות ציבוריות שונות על מנת להשיג תקציב, אישור והתקדמות.
 6. להעשיר את הידע המקצועי של שחייני המאסטרס – ידע עיוני וידע מקצועי במאמרים, הרצאות, סדנאות מעשיות וכל שיכול להעבות את הידע המקצועי של שחייני המאסטרס.
 7. הכנסה של חסויות לתחרויות השחייה השונות  תוך הבנה שמאגר השחיינים שבמאסטרס האם אנשי עסקים המשולבים בחזית התעשייה הישראלית, וועדת המאסטרס תפעל לקידום של שילובים מסחריים בתחרויות השחייה על מנת לקדם פרסים, גביעים וכל אפשרות רלווונטית להפוך את תחרויות השחייה לצבעוניות יותר.
 8. לייצר חיי קהילה חברתית סביב השחייה של המאסטרס תוך שילוב של אירועים חברתיים כגון מסיבות, כנסים לא רק חד יומיים. כחלק מעבודת הוועדה אפשר לנצל את כוחם של 700 שחיינים רשומים ולהנפיק חברי מועדון שיתנו מגוון הנחות למספר מקומות בארץ- יצירה של חברות במועדון.
 9. לחזק את הקשר בין שחיית המאסטרס לשחיינים הצעירים, ולהשתמש בידע ובניסיון לחיזוק ענף השחיה בישראל. דהיינו, לרתום את מיטב האנשים השוחים במסטרס לצורך קידום השחייה הישראלית בקשרים, רעיונות, שופטים, פעילים ומתנדבים
 10. במבט על תעשיית התחרויות של מים פתוחים, יש הזדמנות לוועדת המאסטרס ואיגוד השחייה יחדיו להכנס לתחום של תחרויות בעל נפח גדול אשר מהווים חגיגה לשחייה העממית ולשחייה התחרותית. ארגון וקידום תחרויות אלו חייב לקבל בסיס רחב בוועדת המאסטרס. נציג הוועדה יישב בתוך וועדת מים פתוחים של איגוד השחייה.

2. וועדת המאסטרס תהווה את הגוף אשר מופקד על:

 1. קשר בין האיגוד לאגודות המאסטרס השונות ומספר השחיינים הרבים אשר אינם מאוגדים בקבוצות שחייה.
 2. תהווה הסמכות להחלטות ולהתנהלויות הקשורות לענייני המאסטרס  תחת אישורו של איגוד השחייה ומוסדותיו בכפוף לתקנון האיגוד ותקנון שחיית המאסטרס שנהוגים בעולם.
 3. קביעת תוכנית עבודה שנתית מפורטת הכוללת: תחרויות, אירועים וכנסים תוך עבודה מתוך התוכנית השנתית שמתווה איגוד השחייה.
 4. אירגון וניהול של כל אירועי המאסטרס השונים על מנת להקל ככול האפשר על עבודת האיגוד.
 5. דחיפה ועידוד של שחייני המאסטרס להתנדב לעזרת שחיית הבוגרים וילידם בארץ הן  בשיפוט, הכנה ועזרה בתחרויות.
 6. העברה של מסרים לשחייני המאסטרס בצורה ברורה חלקה תוך היותנו גוף שמתקשר בקול אחד מול שחייני המאסטרס.

3. עם הסתכלות קדימה:

 1. וועדת המאסטרס תתחיל בהתקשרות עם גורמים אזוריים, כגון עיריות, מועצות מקומיות על מנת לעודד פרסום ודחיפה של אנשים לעסוק בספורט השחייה.
 2. וועדת המסטרס תפעל לייצר תחרות שחייה ברמה בינלאומית שיכולה למשוך תשומת לב רב לשחייה הישראלית ולישראל בכלל. תחרות כזו יכולה למשוך שחיינים רבים מכל העולם. הן במים הפתוחים שלישראל יתרון עצום, והן בבריכה שקיום יש מתקן ברמה בינלאומית גבוה.
 3. וועדת המסטרס תעודד  הצטרפות של צוות לשיפוט תוך מחשבה לעודד השתלבות בתחרויות לבוגרים במטרה להקל על הלחץ בשיפוט שקיים היום.
 4. יצירה של ליגה סדירה של תחרויות שחייה בין קבוצות שייהפכו לחלק מהלוז ויכללו בתוכם גם אלמנטיים חברתיים כגון ארוחה שלאחר, סדנה והרצאה וכו'.
 5. עידוד של יצירת תחרויות נוספות למסטרס הן בבריכה והן במים הפתוחים.
 6. השקה של אתר אינטרנט מקצועי שירכז את כל החומר המקצועי , הודעות, מידע על קבוצות השחייה, התחרויות השונות בשחייה, רישום לאיגוד השחייה עם צירוף בסריקה של כל המסמכים הלוונטים עם רישום לתחרויות השונות עם תשלום באשראי באינטרנט תוך שליחה של המידע בצורה במסודרת וברורה לאיגוד השחייה על מנת לחסוך את הזמן הרב שנגזל בטיפול נקודתי בשחייני המסטרס.
 7. תקציב שנתי מוגדר וברור שיוכל לשרת את וועדת המאסטרס על מנת לייצר תוכניות שונות, ימי עיון, תמיכה בקיום של תחרויות שוונות בארץ וכו' תוך אישור של איגוד השחייה לשימוש במשאבים.
 8. וועדת המאסטרס תרצה להפיק מספר תחרויות מאסטרס שונות תוך מחשבה ברורה ליצור רווחיות מתחרויות, אותה הוא יוכל להשקיע חזרה בשחייני המאסטרס בצורה של: אירועים, הרצאות מקצועיות, תרגום מאמרים והרצאות  (הכסף יוכל להיות כמשק סגור בתוך איגוד השחייה, וועדת המאסטרס תוכללהשתמש בו על מנת להגשים את המטרות השונות)
כל זכויות שמורות לאיגוד השחייה בישראל