איגוד השחייה בישראל

Israel Swimming Association

חדשות והודעות על תחרויות

לרשימת חדשות והודעות על תחרויות >

הקשר בין מדיקס לבין קפריסין

סיפור קטן – שלא כולם באמת ידעו…וכדאי שנדע על הקשר שבין קפריסין למדיקס.

המרכז לרפואת ספורט מתקדמת

המרכז לרפואת ספורט מתקדמת

פרשת קפריסין

פרשת קפריסין

לאחר פניה של וועדת המאסטרס לכמה התאחדויות באירופה על מנת להפוך את אליפות המאסטרס לשם דבר באירופה, שישה שחייני מאסטרס מקפריסין הודיעו לאיגוד השחייה שהם מעוניינים להגיע ולשתתף בתחרות. הם קנו כרטיסים, הזמינו מלון, רכב שכור ונרשמו לכמה משחים. בדחיית אליפות החורף עמדו כמה וכמה שיקולים. לצערנו של כל השחיינים, משטרת ישראל והרשויות היו ברורים לגבי סגירת כבישים ודחייה של אירועים המוניים. ברגע שהתקבלה הוראת הביטול החל מסע לא פשוט של גישור בין מדינות.

בהוראה של דחיית התחרות, שישה השחיינים הורדו מהמטוס ברגע האחרון ומפה החל מסע של שבוע להביא אותם חזרה לארץ. לצערנו חברת התעופה והמלון לא שיתפו פעולה עם דחייה בגין כח עליון – מושג שקיים בעולם התיירות – ולא הסכימו להחזיר את כספם של השחיינים. טלפונים, מייל, שיחות , שום דבר לא עזר. השחיינים הודיעו שבגלל כפל עלויות הדבר יקשה עליהם את ההגעה פעם נוספת לתחרות.

בשבוע האחרון חברי וועדת המאסטרס לקחו את הפרוייקט להביא את השחיינים לארץ ולמצוא את הדרך לממן להם את ההגעה.

הקשר נוצר עם חברת מדיקס – שהיא חברה המתמחה ברפואת ספורט מתקדמת. חברת מדיקס מלווה מיום הקמתה את מרבית ספורטאי ישראל בדרכם להגשים את המטרות הכי גבוהות ומלווה כמה משחייני הנבחרת הבוגרת שלנו, זה כמה שנים. חברי הנהלת מדיקס רק שמעו את הסיפור והודיעו שלמען הספורט הם פורשים את ידיהם ולוקחים את עניין הקפריסאים כמטרה. בעזרתה הענקית של חברת מדיקס שולמו העליות והחבר'ה מקפריסין הודיעו שהם מגיעים לארץ להתחרות.

וועדת המאסטרס ושחייני המאסטרס רוצים להודות לחברת מדיקס שכוללת את ד"ר יוני ירום, הפיזיוטרפיסט ערן מנגל, והפיזיוטרפיסט רפי וירשובסקי ומנהל מדיקס אורן אוז על ההתערבות והעזרה להפוך את אליפות שחייני המאסטרס לבינלאומית.

 

כל זכויות שמורות לאיגוד השחייה בישראל