איגוד השחייה בישראל

Israel Swimming Association

סקירות והודעות

לרשימת סקירות והודעות >

פרוטוקול ישיבת וועדת מאסטרס דצמבר

ב 26.12 נפגשה וועדת המאסטרס לישיבת הכנה לקראת אליפות ישראל

מצורף פרוטוקול הישיבה – לעיונכם.

– ישיבה פתוחה –

נוכחים: חברי וועדת המאסטרס: צפי נטיף, נורבי לירון, אייל שכנר, דורית לימור, ארי לימור
צופים:  גלית זהבי, ימית דאון
מתנצלים: גיא שמואל, ברק פישביין, אורי סלע
סקירה על אתר האינטרנט ורשימת התפוצה:

נורבי: האתר מקבל חשיפות מאוד מרשימות כאשר מדובר על אתר שהוא חודש באוויר. האתר מעלה כתבות, עדכונים והוא חי, וזה חשוב. יש חשיבות להמשיך להחיות אותו כל הזמן. מבחינת נתונים, האתר מראה על כניסות חדשות וכניסות חוזרות של אנשים. הדף הנצפה ביותר הוא דף הקבוצות, וזה מתחבר לכך שיש תגובות מאוד חזקות על הדף- הרבה אנשים משתמשים בדף בשביל למצוא קבוצות שהם יכולים לשחות בהם. קטגוריות שמאוד פופולריות – רובי שלו מהכנס – היה הרבה כניסות – שחיינית החודש מאוד פופולארי, והתור של אבישג.
יש לנו 230 שחיינים שמקבלים את המייל החודשי שלנו- והנתון הזה עולה כל הזמן. מקווים להמשיך לעלות במספרים.
יש הרבה עבודה, והרבה דברים לעלות- חייבים להסמיך לנו כותב תוכן שידע לעבור על הכל בנוסף להתחיל לעשות את תהליך הקבלה של חברים לאתר המאסטרס.

ארי- כיום העבודה הרבה נופלת על נורבי ועליי. יש הרבה דברים שאפשר לעשות עם האתר ואנחנו חייבים להרים את הפרויקט הזה הלאה. יש מפרסים שמעוניינים לקחת חלק באתר ולשלב עוד הרבה מקורות לידע. מבקש שנקבל החלטה שחלק מהתקציב שאושר לנו יופנה לכותב תוכן. עלות כזה דבר צריכה להיות 1500 ₪ בחודש.

צפי–  מסכימה שיש מקום לכותב תוכן, אבל יש חשיבות לראות את העלות הכללית של השנה ולראות שאנחנו יכולים לשלם את זה.

ארי– אפנה לחברי הוועדה שלא פה לקבל אישור- אנחנו חייבים להתקדם עם הנושא.

החלטה- הוחלט שהאתר חשוב מאוד למאסטרס ויש לקחת אותו ברצינות מבלי לתת לפרויקט הזה לשקוע. כותב תוכן ב 1500 ₪ מאושר- ארי יתקשר מול האיגוד לשאול כיצד אפשר לשכור כותב תוכן.

כנס שחייני המאסטרס השני:

ארי: כנס שחייני המאסטרס הוכתר כהצלחה מבחינת מקצועית. תגובות האנשים היו מאוד חיוביות ומשבחות על ארגון טוב, יום מלא תוכן חשוב ויש דרישה לסוג כזה של כנסים נוספים בעתיד. יש לבדוק לכנס הבא להביא מרצה מחול, או אולי משהו שיתן לכנס עוד דחיפה. היו כמה תגובות שבקשו הפסקת קפה בין ההרצאות, להביא יותר שחייני עבר שאולי ידברו על העבר שלהם, לתת יותר זמן למינגלינג-  לאנשים לדבר ולהתעדכן אחד עם השני.
קבלתי כמה תגובות מאוד זועמות לגבי המפגש שחיינים שהיה בשעה 15:00. כמה ספורטאים ציינו כי לדעתם לא היה מקום ביום כזה שהוקדש לטכניקה ולידע. לדעתי אין מקום לדיון שכזה ביום הכנס. ההחלטה לעשות דיונים פתוחים שידועים לקהל הרב זמן רב לפני הם הפתרון הנכון. הכנס חייב להישאר מקצועי.

אייל מסכים, אני גם קבלתי את הרושם הזה וחושב שהדיונים הפתוחים צריכים להוביל את הדיונים שלנו והאפשרות לתת לאנשים לדיון פתוח והשתתפות במאסטרס.

זהבית: מודה שלא היתה מודעת להתרחשויות בעולם השחייה של המאסטרס עד לכנס ולדיון. חדשה בעולם השחייה אבל יצאה עם טעם מאוד לא חיובי מהכנס בגלל הדיון. מחזקת ואומרת שדיון שכזה אין לו מקום ביום שכזה.

דורית – אין ספק שדיון שכזה הוא חשוב- הוא נותן לנו להבין את האנשים ואת הדברים שחשובים. חבל לי שלא עלה לנו לשמוע רעיונות לשיפור השחייה ופרוייקטים שאפשר להרים. אני מקווה שהוועדה תוכל לקבל רעיונות בעתיד.

צפי–  לכן הדיון, כמה שהיה חשוב, צריך לעבור לדיונים של הוועדה. אנו נקבע מועד לדיוני הוועדה ונפרסם את זה באתר, במייל ומי שירצה להגיע ולהביע את דעתו זה יהיה מבורך.

ארי  חשוב להבהיר כי אין הבדל מבחינת חברי הוועדה בין מי שחבר וועדה למי שלא, דעתו תשמע עצם זה שהוא הגיע לדיון וייחשב לכל דבר.

חשוב לדבר- היו פניות רבות לגבי כנס למים פתוחים בתחילת חודש אפריל אשמח לשמוע את דעת החברים במקום. אפשר לעשות כנס יפה עם אנדריי תות, מאמן הנבחרת ועוד כמה דברים.

אייל חושב שזה רעיון נהדר וימשוך אנשים. אפשר לעשות את זה בשיתוף של מאמני מים פתוחים, אולי פה, או פולג ביחד עם עולם המים. לוקח על עצמי לדבר עם אורי סלע.

צפי- מסכימה

דורית- בהחלט מסכימה- יש מקום לדבר הזה.

ימית-  יש לנו בנמצא כמה מאמני מאסטרס שיכולים לתת הרצאות על מים םתוחים- כניסות ויציאות מהמים, שחייה בדראפטיניג וכו'- יכולה לקחת על עצמי לברר.

החלטה: הכנס היה הצלחה טובה- יש לחזר על דברים בעתיד. הדיון בסוף הכנס לא ייכנס לתוכנית בכנס ויועבר לישיבות פתוחות של הוועדה שיפורסמו מראש בזמן של כמה ימים. יש להתחיל בהכנות ולפרסם כנס שחיינים של מים פתוחים משולב במחנה אימונים לקראת חודש אפריל.

שחיינים חדשים ובעיות שיפוט-

ארי- אנחנו חייבים להעלות דיון בשני נושאים מאוד חשובים- האחד זה החסמים שיש לאנשים היום מהרשמות לשחייני המאסטרס, תחרויות, הרשמה לאיגוד וכו'. כמטרה, שמנו לעצמנו להגיע ל 1000 איש עד שנת 2015 חברים במאסטרס- חייבים לדחוף בשביל להגיע לזה.
הנושא השני- חוסר בשופטים ומתנדבים להרים תחרויות- חסר לנו שופטים- באליפות האחרונה כמעט והתבטלה התחרות ולא רצו להכיר בשיאים. חייבים לפתור את הנושא. אני מאוד אשמח שהדיון הזה יהיה דיון מקיף וארוך בהשתתפות פעילים ואגודות- מציע לקבוע אולי דיון בהמשך החודש על הנושא.-

אייל- אין ספק שאפשר לדבר על הנושא- מציעה באמת לקבוע יום אחר ולפרסם שיבואו הרבה אנשים.

ימית- ה 20 לינואר יכול ללכת כתאריך? יום שלישי באמצע השבוע- נודיע מראש.

החלטה- הוסכם שהנושאים בעלי החשיבות הללו יעלו לדיון בתאריך ה 20.1 ולהודיע על הדיון לכמה שיותר ראשי אגודות, מאמנים ושחיינים שיגיעו להשתתף. יש לחשוב על מיקום- הצעה וינגייט.

כל זכויות שמורות לאיגוד השחייה בישראל